This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Черновицкий областной благотворительный фонд "Хэсэд Шушана"

logo_hesed Donate
УКРАИНА, г.Черновцы, ул.О.Кобылянской, 53
Черновицкий областной благотворительный фонд "Хэсэд-Шушана"
тел./факс: +38(0372)552728 address
logo_claims

Социальные услуги для жертв нацизма предоставлялись при поддержке гранта от «Конференции по материальным претензиям еврейского населения к правительству Германии».


logo_jdc

ПОСЛЕДНИЕ СОБЫТИЯ

Facebook Ильи Хоча


август 2019

Хэсэду подарили книгу

Черновицкий областной благотворительный фонд «Хэсэд-Шушана» получил в подарок для библиотеки два тома книги «Еврейский вопрос в политике диктатуры И.Антонеску» от автора И.Левита. Книги уже являются библиографической редкостью т.к. изданы маленьким тиражом. В Украине они есть только в Одессе и Черновцах.

21 июля книгу презентовал и передал хэсэдской библиотеке доцент кафедры истории Черновицкого университета Александр Безаров. На презентации присутствовали подопечные и сотрудники Хэсэда, а также бывшие узники нацистских концлагерей и гетто.август 2019

Илья Хочь дал интервью UJE (видео)
август 2019

Візит депутата з Латвії

Сьогодні в Чернівцях з робочим візитом перебував депутат Латвійського парламенту Айнарс Мезюлис. Він зустрівся з представниками різноманітних сфер життя нашого міста. На зустрічі були представники і соціального захисту, медицини, туризму, національного університету, агентства з питань інвестицій, КП "Чернівціводоканал", єврорегіону "Верхній Прут", ЧОБФ "Хесед-Шушана". Були підняті питання, які цікавили обідві сторони. Ініціатором зустрічі виступив директор ЧОБФ "Хесед-Шушана" Ілля Хочь. Сторони домовились про подальшу співпрацю між Чернівецькою областю і Латвією. Латвійська сторона підтвердила, що готова прийняти на відпочинок дітей воїнів АТО під час осінніх шкільних канікул. Народна дипломатія в дії!июль 2019

Відкриття пам'ятного знаку

Сьогодні відбувся довгоочікуваний офіційний візіт в Чернівці Повноважного Посла держави Ізраїль в Україні Джоеля Ліона. В програмі візиту відкриття пам'ятного знаку в Садгорі на місті розстрілу євреїв в липні 1941року. У відкритті пам'ятного знаку прийняли участь учасники Форуму Європейських равінів, який пройшов в Житомирі. Очолював делегацію Голова Форуму Ар'є Гольдберг. Також в ОДА відбувся круглий стіл за участю Посла і равінів. Захід відбувся за сприяння Головного равіна Чернівецької області Менахем-Менделя Гліцнштейн. Фінансову частину будівництва взяла на себе організація Європейських равінів.

НІКОЛИ БІЛЬШЕ!!!июль 2019

ПАМ'ЯТНИЙ МІТІНГ

Відбувся ПАМ'ЯТНИЙ МІТІНГ з нагоди 78-ої річниці початку Холокосту і депортації євреїв Чернівецької області. На заході були присутні і виступили : заступник голови ОДА Василь Гостюк, заступник міського голови Олександр Паскар, гості з Ізраїля, почесний консул Австрії Сергій Осадчук, директор ЧОБФ "Хесед-Шушана" Ілля Хочь, головний равін Чернівецької області Менахем-Мендл Гліцнштейн. Всі виступаючі зазначили, що треба докласти максимум зусиль, щоб такого більше ніколи не повторилось! Проведення таких мітингів - це запорука неповернення Холокосту!

НІКОЛИ БІЛЬШЕ!!!

ШАЛОМ УКРАЇНА!!! ШАЛОМ ІЗРАЇЛЬ!!!июнь 2019

Благодійна допомога від "Nachamu Nachamu Ami" (Нідерланди)

ЧОБФ «Хесед-Шушана» продовжує підтримувати своїх підопічних. Ми допомагаємо як продуктами харчування і ліками, так і одягом, взуттям та іншими побутовими речами.

Вже вдруге за останній рік Хесед отримав допомогу з Нідерландів від благодійної організації Nachamu Nachamu Ami.

Ми щиро вдячні цій організації та особисто представнику Нідерландської організації Кору Роосу.май 2019май 2019

Концерт двох свят

10 травня на літньому майданчику ЧОБФ "Хесед-Шушана" (Ілля Хочь) провів зібрання і концерт, присвячений Дню Перемоги і Дню Незалежності Ізраїля! Не було би Перемоги не було би незалежної держави Ізраїль!

До нас завітало багато ветеранів на чолі з Головою обласної ради ветеранів Юрійчуком Василем Остаповичем, який привітав всіх ветеранів з святом Перемоги. Привітали з святом і з днем незалежності Ізраїля Головний равін Чернівецької області Менахем-Мендл Гліцнштейн і равін Давід Гольдіч! В концерті приняли участь хор ветеранів при міському Палаці культури (Олександр Мадей), співачка Лариса Бєлова, танцювальний ансамбль "Нігунім" (Марина Нішенко), поетеса Раіса Рязанова, клезмерский оркестр ЧОБФ "Хесед-Шушана" "Аідише нешуме"(Павло Цепілован). Глядачі тепло приймали виступи артистів. Ну а після концерту традиційні фронтові 100 грам. Домовились про наступну зустріч через рік в повному складі і без втрат!

Окрема подяка керівництву телеканала ТРК "Чернівці"(Лариса Сєргєєва, Геннадій Сєргєєв) за висвітлення цієї події! Іншим каналам це мабуть було не цікаво, хоча запрошували всіх! Всім бажаємо здоров'я, миру і злагоди!апрель 2019

Пасхальный обед в «Родзинке»

После заката 19 апреля, наступил один из основополагающих еврейских праздников - Песах. В течение 8 дней евреи чествовали великое для нашего народа событие - Исход из египетского рабства.

20 апреля «Хэсэд-Шушана» пригласил своих подопечных в кафе «Родзинка» на пасхальный обед.

Конечно, главной была маца - еврейский "хлеб свободы": С четырнадцатого дня первого месяца, с вечера, ешьте мацу до вечера двадцать первого дня того же месяца." - ШМОТ 12:18.

На отдельных тарелках лежала еда, предписанная ритуалом: бейца - крутое яйцо, символизирующее праздничную жертву;

Марор - горькая зелень, напоминающая горькую жизнь израильтян в Египте;

Карпас- сельдерей, петрушка, картофель (отварной), лук или другая съедобная зелень - символ весны, плодородия и вечно возрождающейся жизни. У нас был картофель.

Хазерет - растертый или мелко нарезанный хрен.

Зероа - мясо на косточке. Это может быть и курица. У нас были куриные окорочка.

".. В первый день этого месяца пусть возьмут себе каждый по ягненку на семейство... и пусть съедят это мясо в ту же ночь (с 14 на 15 Нисана), жареное на огне; с мацой и с горькими травами пусть едят его. "- ШМОТ 12:3, 8

На столах стояло кошерное вино, а для тех, кто вина пить не может - сок.

Поздравить евреев с Песахом пришли и.о. мэра Василий Продан, редактор газеты «Буковина» Анатолий Исак.апрель 2019апрель 2019

Дні єврейської культури в Україні

Соціально-культурний проект "Дні єврейської культури в Україні" реалізується у всеукраїнському форматі протягом поточного року. Ініціаторами проекту виступив міжнародний благодійний фонд "Єврейський Хесед" Бней Азріель "(м.Київ), який надає підтримку соціально незахищеним членам єврейської громади м.Києва та Київської області – людям похилого віку, жертвам нацизму, колишнім в’язнім концтаборів та тим, хто за причин тяжких життєвих обставин потребує допомоги. Діяльність фонду нерозривно пов'язана з розвитком єврейської культури, підтримкою творчого потенціалу, дотриманням єврейських традицій і здійсненням заходів, спрямованих на зниження рівня антисемітизму, згуртуванню людей, що живуть у відповідності з високими моральними, естетичними та етичними цінностями.

Мета проекту – зниження рівня антисемітизму шляхом відкритого культурного діалогу з широкими верствами населення України, а також підтримка тих авторів, яким цікаво працювати у напрямку сучасного мистецтва, відображаючи у своїх роботах історію єврейського народу, сюжети з повсякденного життя, літературних творів, передавати власне бачення подій у світі та світосприйняття взагалі. Водночас, проект наголошує на тому, що єврейське мистецтво є інтегрованим до української культури; це її невід’ємна частина, яка, разом з мистецтвом інших народів, що живуть в Україні, є джерелом для розвитку загальнонаціональної культури.

«Дні єврейської культури в Україні» отримали широку підтримку та розуміння серед митців, мистецьких брендів, закладів освіти, культури, громадських та благодійних організацій, органах місцевої влади, ділового сектора України та Ізраїлю. Завдяки партнерам та спонсорській допомозі «Дні єврейської культури» було розпочато у січні 2019 року на базі Ірпінської приватної художньої школи Irpen Art School (власник – арт-експерт, художниця Євгенія Харгрі). А вже в березні «Дні єврейської культури» відбулись у стінах столичного вишу – Арт академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі (ректор – професор, доктор педагогічних наук, художниця Оксана Фурса).

Постійними партнерами проекту стали мистецький бренд Jewish Art Modern Hub, дизайнерський бренд Slava Zaimak Art та бренд модного одягу з етичних матеріалів «Сенселф».

У першій половині квітня 2019 року «Дні єврейської культури» пройдуть у м. Чернівці. Приймає проект Центр культури «Вернісаж» за сприяння Чернівецької мерії та широкої підтримки Чернівецького обласного благодійного фонду «Хесед-Шушана» й Чернівецької обласної єврейської громади «Міріам».

Проект передбачає низку заходів, які дозволяють подивитись на сучасну єврейську культуру з різних ракурсів. Так, у рамках проекту відбувається художня колективна виставка «Сучасне мистецтво Ізраїлю та України», на які представлено живопис, графіку, гобелени, батік, авторські ляльки митців з різних куточків України та Ізраїлю. А під час урочистого відкриття виставки усі гості можуть насолодитися музичним мистецтвом відомих єврейських виконавців та театральною виставою за участю популярних акторів. Слід зауважити, що цей захід – завжди унікальний та неповторний, оскільки кожного разу у програмі – нові музики та артисти! Отже, відповідно, й нові концерти та вистави. Родзинкою заходу є показ мод від відомих українських брендів: сучасна молодіжна єврейська мода та модний одяг для успішних жінок завжди викликають цікавість молоді та є окрасою проекту «Дні єврейської культури в Україні».

Організатори проекту дякують своїм партнерам за участь в підготовці заходів, підтримці ідеї та запрошують до участі нових друзів!март 2019

Святкування Пурім

Сьогодні 21.03. в єврейській групі "Хаверім" (ДНЗ-25 керівник Лариса Іванчик), якою опікується ЧОБФ "Хесед-Шушана" (Ілля Хочь), святкували Пурім. Яка це була насолода дивитись спектакль у виконанні наших маленьких акторів! У надзвичайно гарних святкових костюмах вони показали чудо своєї акторської майстерності! Дорослі були у захваті і несамовито аплодували малечі! В кінці дійства директор ЧОБФ "Хесед-Шушана" Ілля Хочь подарував всім акторам традиційні Пурімські подарунки, а дівчата додатково отримали в подарунок ляльки.

А в Палаці "Академічний" ЧОБФ "Хесед-Шушана" разом з єврейським центром Хабад-Любавіч і ЗОШ-41 ОРТ святкували Пурім. Відкрив святковий концерт директор ЧОБФ "Хесед-Шушана" Ілля Хочь, який зазначив, що коли народ згуртований, він спроможний перемогти любого Амана! Історія єврейського народу свідчить, що Перемога завжди за народом! Світок Магелат Естер прочитав Головний рабин Чернівецької області Менахем-Мендл Гліцнштейн! Зворушливим був виступ вихованців групи "Хаверім" (ДНЗ-25). В концерті прийняли участь учні ЗОШ-41 і творчі колективи ЧОБФ "Хесед-Шушана": це танцювальна група "Нігунім", клезмерский оркестр "А їдише нешуме" і незрівняна співачка Лариса Бєлова! Серед присутніх було багато поважних гостей, які прийшли розділити разом з нами свято Пурім!

Хаг Пурім Самеах!январь 2019

Давид Гольдич - новый раввин в синагоге "Бейт тфила Биньямин" (видео)